top of page
Laptop and Diary Topview

“Sevdiğiniz işi yaparsanız, bir gün bile çalışmış sayılmazsınız.”

Konfüçyüs

Ana Sayfa: Görüntü
fotom.jpg

ÖZLEM BAY 

Gazi Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde okuduğu yıllarda Anadolu Ajansı İç Haberler Bölümü’nde muhabirliğe adım attı. mezun olduktan sonra 2000-2006 yılları arasında Milliyet Gazetesi’nde görev yaptı. Gazetenin ekler bölümünde başlayan muhabirlik yolculuğu, ekonomi servisinde devam etti. İş dünyası, KOBİ’ler ve insan kaynakları konularında uzmanlaştı. 2006 yılından bu yana ise Ekonomist Dergisi’nde editör olarak çalışıyor. Dergide; Bay’ın “Pazarlama” köşesinin yanı sıra enerji, ilaç, sağlık, tarım, savunma sanayii sektörlerine yönelik haberleri de yayımlanıyor. Özlem Bay ayrıca Start Up dergisinde girişimcilik ekosistemi, CEO Life dergisinde ise iş dünyasının lifestyle tarafını yansıtan haberler de yazıyor. Biyografi okumak, seyahat etmek, resim yapmak, doğal taş ve kuru yaprak boyamak hobileri arasında yer alıyor. İki kız çocuğu annesi olan Bay’ın, büyük kızı Zeynep’in resimlediği 20 masaldan oluşan ‘İçimdeki Çocuktan Masallar’ adında bir çocuk kitabı var. 2022 Kasım’da ‘Gözyaşların Ne Renk?’ isimli romanı, Mayıs 2023'te ise girişimci öykülerinden oluşan iş kitabı 'Başaranlar Kulübü' okuyucularla buluştu.

Yaratıcı yazarlık konusunda çalışmaları olan Bay’ın, yeni nesil liderleri  konuk ettiği ‘Yazı Tura’ adından bir Youtube kanalı da bulunuyor.

Konfüçyüs’un “Sevdiğiniz işi yaparsanız, bir gün bile çalışmış sayılmazsınız” sözüne katılıyor. Hayatının geri kalan kısmını sevdiği işi yaparak ve farklı konularda yazarak

geçirmeyi planlıyor.

obay@ekonomist.com.tr

Ana Sayfa: Hakkında

HABERLER

Ana Sayfa: Metin
Ana Sayfa: Pro Gallery

PAZARLAMA İLETİŞİMİ KÖŞESİ

Ana Sayfa: Metin
Ana Sayfa: Pro Gallery

START UP

Ana Sayfa: Metin
Ana Sayfa: Pro Gallery

GİRİŞİM ÖYKÜLERİ

Ana Sayfa: Metin